Spahiu: Berisha, zvarranik i Beogradit

Author: | Posted in Kosovo News No comments

Ne turin e tij te radhes kreu i Aleances Kuq e Zi zoti Kreshnik Spahiu konsideron Kryeministrin Sali Berisha si krokodilin e politikes qe eshte vene ne shrebim te grekeve dhe serbeve. Ne fjalen e tij mbajtur ne Shengjin para pushuesve Kosovare Spahiu tha se.

“Ne na perfaqsojne dy Kreministra Anti-Shqiptare i pari rendeitet ish-zedhenesi i Sllobodan Milloshevicit Ivica Dacic dhe tjetri Sali Berisha. Qellimi i tyre eshte i perbashket, ta lene Shqiperine jashte” deklaroi ne fjalen e tij Spahiu.

Nder te tjera ai theksoi se i vetmi përgjegjës i deshtimit te Shqiperise ne marrjen e statusit kandidat per ne BE eshte Sali Berisha. Ne Bashkimin Evropian Serbia eshte intergruar ndersa vendi yne jo. Kryeministri jone seshte gje tjeter pervcse nje krokodil i politikes, nje zvarranik i Beogradit” theksoi me tej Spahiu.

Disa dite me pare Kreshnik Spahiu kreu i Aleances Kuq e zi akuzoi Kryeministrin se ka lene ne harrese personat me aftesi te kufizuar duke vlersuar ate si personin me te paafte ne vend. “Njeriu me aftesi te kufizuara ne Shqiperi eshte kryeminstri yne i cili ka nje shikueshmeri shume te kufizuar per te ardhmen e Shqiperise.

Te verber jane ata si Sali Berisha me perfaqsuesit e tij te cilet nuk shikojne se si Shqiperia rrenohet cdo dite.”

Ndersa nje dite para kesaj, kreu i ALeances deklaroi ne lidhje me marreveshjen e zbatimit te kufirit detar me Greqine pas deklaratave te Ministrit te Jashtem Edmond Panariti. Aleanca Kuq e zi permes nje deklarate per shtyp tha se vendimi i Gjykates Kushtetuese mbi kete marreveshje te kufirit detar flitet qarte dhe i beru thirrje qeverive te dy vendeve qe te, mos guxojne te prekin kufijte Shqiperise.

Similar Posts: