Shqiptari 44- vjecar vret me thike grekun 49 vjec

Author: | Posted in Kosovo News No comments

Nje shtetas grek mbeti i vrare pasi u qellua me thike per vdekje nga nje emigrant Shqiptar, pas nje perplasje per arsye personale mes tyre, ku viktima i qelloi pas shpine pasi u rrah nga i dyshuari. Ngjarja ka ndodhur ne lokalitetin Alonia Matarangas Etoloakarnania ne Mesologji (Patra).

Policia loake tha sot se ka arrestuar 44 – vjecarin shqiptar qe u provua se kishte vrare shtetasin 49 – vjecar grek. Hetimi zbardhi se 44 – vjecari ka shkuar ne banesen e grekut duke i shprehur zemerim per nje perplasje qe kishin pasur dhe e ka qelluar ate me nje shkop druri qe e kishte sjelle me vete.

Ai e ka goditur ne duar dhe kembe dhe me pas shte larguar duke i shkaktuar vetem lendime te lehta. Por kur ka dale nga banesa, nga pas i eshte kthye greku, i cili 100 metra larg nga banesa, me shkopin qe hodhi emigranti shqiptar e ka qelluar pas shpine ne koke, ndaj shqiptari e vrau.

 

Similar Posts: