Shqiptaret rrahin tifozet serbe ne Shkup

Author: | Posted in Kosovo News No comments

Sic kishin paralajmeruar dy dite me pare tifozet Serbe kane mberritur ne Maqedoni per te ndjekur ndeshjen me dy kombetareve dhe me qellim perleshje mes tifozeve Shqiptare. Ka ndodhur e kunderta tifozet Serbe jane rrahur nga tifozet Shqiptare ne disa rrugica te Shkupit pasi keto te fundit kishin dale per te realizuar paralajmerimin e tyre se do te rrihnin tifozet Shqiptare.

Ato qe jane perleshur me tifozet Serbe dha kane arritur dhe ti rrahin ato as qe nuk kane qene tifoze por kalimtare te rastit pasi kane degjuar thirrjet fyese ndaj tyre nga agresoret Serbe ato i jane kunderpergjigjur me se miri.

Keto incidente arriten te ndodhnin edhe pse ministria e Brendshme e Maqedonise mori masa te forta ne parandalimin e perplasjeve. Per pasoje se kane ngelur te zhgenjyer tifozet Serbe pasi jane rrahur i jane derjtuar perseri sheshit te Shkupit ku ishin prezent edhe forcat e policise.

Sot ne Shkup zhvillohet ndeshja kualifikuese per Boterorin “Brazil 2014” ndermjet Maqedonise dhe Serbise.

Similar Posts: