Rooney, një objektiv për Barcelonën?

Author: | Posted in Kosovo News No comments

rooney-fergusonNje thyerje e rende ndodhi midis Manchester United dhe Wayne Rooney, ne kohen kur Ferguson, trajneri i ketij ekipi vendosi ta mbante rezerve gjate ndeshjes me Real Madrid, dhe per here te pare ne karrieren e tij duket se ky lojtar eshte duke marre parasysh mundesine per t’u larguar.

Duke pare kete situate, ekipi i Barcelones eshte interesuar per 27-vjecarin, i cili konsiderohet nga trajneri Vilanova si nje aset, talent i rralle dhe i afte qe te permirsoje ndjeshem skuadren ne fjale.

E perditshmja spanjolle ”AS”, ka informuar se katalanasit vleresojne aftesine e anglezit per te qene nje sulmues i dyte, gje e cila lejon qe te pershtatet ne menyre te lehte me fizionomine dhe strukturen e kesaj skuadre.

Mundësia e largimit nga “Old Trafford”, ka bërë që Rooney të ndiqet edhe nga disa skuadra të tjera, përfshirë City dhe Chelsea, të cilët përjashtohen nga dëshira e vetë futbollistit për të mos luajtur me asnjë ekip tjetër në Angli, sipas një burimi pranë lojtarit, që foli gjatë ditës në shtypin anglez.

Sipas nje burimi prane lojtarit, ku foli gjate dites per shtypin anglez, per shkak se mund te largohet nga ”Old Trafford”, skuadra te tjera synojne Rooney-n, duke perfshire ketu Chelsean dhe City, te cilet perjashtohen nga deshira e vete futbollistit per te mos luajtur me asnje ekip ne Angli.

Oferta e Barcelones prej 45-50 milione eurosh, mendohet se do te tejkalohet nga Paris SG, por perballe ketyre dy klubeve Wayne do te preferonte me teper katalanasit.

Similar Posts: