Mitrovicë, shpërthim në Kroin e Vitakut

Author: | Posted in Kosovo News 1 Comment

Ne veriun e Kosoves diten e sotme ne qytetin e Mitorovices rreth ore 9:30 ka ndodhur nje shprethim teper i fuqishem ne lagjen Kroi i Vitakut i cili ndodhet ne veri te qytetit te Mitorvices.

Besim Hoti, Zedhensi i Policise se Mitrovices ka thene per Top Channel se nuk ka te lenduar ne njerez, dhe se ky akt terrorist ka pasur per qellim te trembe banoret shqiptare me qellimin e nderprejres se punimeve ne shtepite e tyre.

Nderkohe ai gjithashtu konfirmoi se policia po heton mbi kete ngjarje dhe mbi autoret e mundshem qe deri tani jane ende te paidentifikuar. Ne veriun e Mitrovices tashme prej disa ditesh gjendja eshte tensionuar shume me teper ne lagjen e Kroin e Vitakut.

Serbet e asaj lagje kane penguar banoret me perkatesi Shqiptare te rindertojne shtepite e tye ne lagjen ne fjale pertej lumit Iber. Situaten e ka renduar akoma me shume edhe kontributi i nderhyrjes se UNMIK-ut, dhe provokimet nga banoret serbe jane gjithe te vazhdueshme.

Similar Posts:

Comments
  1. Posted by ilirarberi