Leo Messi merr Këpucën e Artë

Author: | Posted in Kosovo News No comments

Iu eshte dorezuar Kepuca e Arte Leo Messit , cmim ky qi iu eshte dhene nga gazeta sportive spanjolle “Marca” per golshenuesin me te mire te kampionatit Spanjoll. Argjentinasi i Barcelones gjithsej ka shenuar plot 50 gola ne sezonin e kaluar ne Ligen BBVA.

Gjate ceremonise te organizuarLeo Messi eshte shprehur: “Ne radhe te pare falenderoj familjen time dhe skoket e skuadres sepse pa to do te ishte e pamundur qe une te fitoja kete cmim.” Ai gjithashtu shtoi se ia dedikoj kete cmim te gjithe shokeve te skuadres sepse gola nuk shenohen vetem, shtoi me tej ai.

Ne marrjen e ketij cmimi Leo Messi ishte i shoqeruar nga presidenti i Barcelones, Sandro Rosell, kapiteni i skuadres Carles Puyol dhe zevendeskapiteni, Xavi Hernandez. Kjo eshte hera e dyte qe Leo Messi fiton kepucen e arte.

Similar Posts: