Huliganet Maqedonas slumojne shtetasit Shqiptar.

Author: | Posted in RTK LIVE, Social No comments

Sa vjen dhe me shume incidentet ne futbollin Maqedonas po shpeshtohen shume. Gjate te dieles ka ndodhur edhe incidenti i radhes ne lagjen Gjorcke Petrov ne Maqedoni ku pas perfundimit te ndeshjes se luajtur mes Teteksit dhe Shkendijes se Tetoves, huliganet Maqedonas kane sulmuar shtetasit shqiptar.

Sipas portralit, “Portalb”, gjithcka ka nisur ne kohen kur huliganet maqedonas kane mundur te futen ne fushen e stadumit dhe kane nderprere ndeshjen duke sulmuar futbollistet e skuadres se Shkendijes se Tetoves.

Pas nderprerjes se ndeshjes huliganet kane sulmuar tre shtetas shqiptare ku dy prej tyre ishin te moshuar dhe nje vazje 15 vjecare. Ata i kane rrahur brutalisht ato dhe ne nje moment te caktuar i kane kercenuar edhe me thike. Pas ketij incidenti te rende te tre te lenduarit dy te moshuar dhe nje vazje 15 vjecare jane derguar ne spital per ndihme mjeksore.

Similar Posts: