Aksidenti, plagoset rëndë një shqiptar e disa të tjerë

Author: | Posted in RTK LIVE No comments

ITALI- Parmbrëmë rreth orës 19:30 një shqiptar është plagosur në një përplasje mes dy makinave, ndërsa ngjarja ka ndodhur në udhëkryq të Dëshmorëve të Lirisë dhe portit të Cavergnago, në Mestre, Dinamika e saktë e aksidentit është ende nën hetim nga agjentët e departameptit të policisë lokale.

Të përfshira në aksident ishin një makina “Skoda Octavia” me shofer nje shqiptar 22 vjeç, i quajtur Aleksandër.

Apeli liron italianin që vrau shqiptarin në shtëpinë e tij

ITALI- Simone Barontini është liruar në apel. Bëhet fjalë për punëdhënësin 51-vjeçar italian që kishte vrarë një shqiptar, pasi hyri në shtëpinë e tij për të vjedhur në maj të 2008-ës në Fuceçhio Galleno.

Për gjyqtarët e Gjykatës së Apelit në Firence, italiani ka vepruar në vetëmbrojtje. Në shkallën e parë ai u dënua me një vit e katër muaj nga gjyqtari Mic’nele Barillaro, i cili e kishte detyruar kontraktorin të paguajë kompensim prej 50 000 eurosh për familjen e viktimës.

Kundër këtij vendimi, prokurori Vincenzo Ferrigno kishte kërkuar një urdhër për 11 vjet për vrasje. Por kërkesa u refuzua nga avokatët, të cilët kërkuan lirimin. Italiani, në vilën e tij në agimin e 26 majit të vitit 2008, ishte i habitur dhe ngritur nga gjumi, kur kishte gjuajtur gjashtë të shtëna me pistoletë në drejtim të shqiptarit.

Gjithçka kishte ndodhur në orën 03:57, kur Barillaro e ka goditur hajdutin në shpinë, ndërsa katër plumbat e qëlluan për vdekje 31- vjeçarin Lavdërim Muharremi.

Pranga me 3 kg kokainë me vlerë në treg 400 mijë euro

ITALI- Në Padova, një shqiptar i quajtur Mario Beqiri, 28 vjeç u arrestua nga policia në një operacion antidrogë që edhe çoi në sekuestrimin e 3 kilogramëve kokainë. Operacioni përfundoi në orët e hershme të ditës së djeshme dhe ka përfshirë karabinierët në Padova.

Vlera totale e drogës, në qoftë se ajo do të ishte shitur, do të ishte rreth 400.000 euro. Policia e kishte mbajtur për disa ditë nën vëzhgim Beqirin, derisa dje i vuri prangat.

Përdhunoi ish-të dashurën, në pranga shqiptari 3O-vjeçar

ITALI- Një shqiptar në Firence është arrestuar, ndërsa ka përdhunuar ish-të dashurën e tij. Ata që njoftuan policinë ishin disa fqinj të gruas, të cilët dëgjuan britmat e saj. Në pranga përfundoi shqiptari 30 vjeç, ndërsa viktimë e abuzimit ishte një italiane 30 vjeçe.

Kur policët arritën në vendin nga i cili erdhën klithmat, në Empoli, shqiptari u përpoq të shpëtonte nga ritarja dhe është ngjitur në disa skela mbi faqen e ndërtesës ë rinovim. Pas një përleshjeje me policinë shqiptari është lokuar, ndërsa vajza është shoqëruar në spital.

Similar Posts: