Abuzon seksualisht me djalin 5 vjec, babi keshtu jane traditat ne zonat malore shqiptare

Author: | Posted in Social No comments

Nje ngjare e pazakonte ka ndodhur mes nje familje Shqiptaresh ne Reggio Emilia te Italise. Iu eshte kerkuar me 9 vite burgim nga prokuroia Italiane per nje 47-vjecar Shqiptar, i cili akuzohet se ka abuzuar seksualisht me djalin e tij 5-vjecar, si dhe per te shoqen e cila ka mbuluar veprimet e te shoqit te saj.

Denoncimin ne polici e kane bere edukatoret e kopshtit ku djali i tyre shkonte, dhe me pas hetuesit iu jane pervshur menjehere punes dhe kane vendosur nje mikro-kamer ne shtepine e tyre pa dijeni.

Kamera ka arritur te filmoje cdo gj te nevojshme per te cuar ne pranga prinderit e 5 vjecarit Shqiptar. Nderkohe babi i te miturit te dhunuar ka thene ne polici dhe gjykate se veprimi qe ai kryente ndaj djalit te tij te mitur eshte nje tradite ne zonat malore Shqiptare.

Kjo ngjarje teper e rende daton afro dy vjet me pare kur edukatoret e kopshtit te femijes ngelen te shokuara kur mesuan se veprimet e babit ndaj djalit te tij te mitur, i cili i pavetdijshem ne kopsht vuri nje luge ne goje per te pershkruar skenen e pedofilise me te atin.

Nga kopshti ku femija shkonte u sinjalizuan te gjitha qendrat sociale dhe ku te cilat lajmeruan menjehere prokurorine dhe policine, nga ku nisi edhe hetimi. Edhe pse ndonese filmimi ishte nga pas qe hetuesit arriten te siguronin nga mikrokamera, ato arriten ne perfundimin se 47-vjecari shqiptar kishte abuzuar me te birin e tij dhe gruaja e tij ishte ne dijeni te ngjajres.

Similar Posts: